17. 11. 1989

Projekt k 17. 11. 1989 - 2019

Naše škola se připojila k oslavám třiceti let od revoluce. Ve čtvrtek 14. 11. 2019 jsme přivítali pamětníka událostí roku 1989, Mgr. Ing. Jana Kasala, který dětem vyprávěl své zážitky revolučního roku a srovnával dobu minulou a současnou. Do diskuze se připojil i bývalý starosta Václav Jaroš a bývalý ředitel školy PaeDr. Stanislav Klusáček. Ve vestibulu školy a v prvním patře byla i pro děti připravena výstava k roku 1989. Všem zúčastněným děkuji.

V pátek 14. 11. 2019 jsme pro druhý stupeň základní školy uspořádali projektový den. Děti se na jeden den proměnily v pionýry a plnily jednotlivé úkoly. Pro vycestování do Jugoslávie byla dětem přidělena „fiktivní“ postava. Po splnění jednotlivých požadavků, kdy děti byly důkladně kádrově a znalostně prověřeny, se dostavily na státní hranici. Na státní hranici jim bylo odmítnuto vycestování, což u některých vzbudilo velkou nevoli. Děti se pak následně dozvěděly, že onou fiktivní postavou nebyl nikdo jiný než Václav Havel, popř. Olga Havlová. Tím si na malý moment zkusily život v totalitní režimu.  Myslím si, že se projektový den vydařil a chci za něj kolegům poděkovat.

Přidáno 27. 11. 2019, autor: Jan Čepl