Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Beseda o Islandu

Ve středu 11. března naši školu navštívil fotograf a cestoval pan Ludvík Plašil. Vyprávěl nám o krásné a tajemné zemi, o Islandu. Ostrov není jen země ohně a ledu, najdeme zde i četné a krásné vodopády, jezera a gejzíry. Dozvěděli jsme se, jaké je to stanovat u největšího ledovce Vatnajökull, brodit se v náročném horském terénu řekou a jak je to se skřítky a islandskou pověrčivostí.

Během vyprávění jsme zhlédli spousty krásných fotografií z hlavního města Reykjavíku, místní fauny a flory, viděli jsme záběry na krásnou a čistou přírodu, osamělé farmářské vesničky s kostelíky, geotermální elektrárny, které využívají teplo z gejzírů.

Přednáška byla velmi poutavá a zajímavá.

Mgr. Jana Sochorová

 

Přidáno 12. 3. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru