Cestou necestou

Cestou necestou je výstižný název stezky, která na vás čeká v okolí České Bělé. Než vyjdete, připravte si bloky (list papíru by vám nemusel stačit), tužky, dobré boty a nezapomeňte na pití a svačinku. Stezka má totiž devatenáct zastávek a bude chvilku trvat, než ji projdete a úkoly splníte. Doporučujeme též vytisknout si mapu cesty, abyste nezabloudili. Cesta necesta začíná u školy, na jejíchž dveřích naleznete první úkol. Zapište si odpověď do bloku a pokračuje k úkolu číslo dva, který naleznete na háječku. Odtud budete pokračovat směrem k majáku. Při plnění dalších úkolů se dostanete do Samotína, kde je úkol vyvěšen na veřejné nástěnce. Nejnáročnější část trasy vás čeká za úkolem patnáct (samotínská zastávka), kdy se budete pohybovat náročným terénem. Na zemi bude mnoho větví a odpadu po zpracovaném dřevu, ale nenechte se odradit. Pozor! Nepřekračujte nikde potok, ale pokračujte dál rovně (tesně před Čumplovým mlýnem doleva a pokračujte dál podél potoka). Budete muset přelézt kmeny spadlých stromů, ale věříme, že si s tím hravě poradíte. (Z tohoto důvodu není trasa vhodná pro kočárky.) Až vyjdete z lesa, čeká vás malý kousek po silnici před Bělou. Po několika metrech zabočíte k Boudově rybníku a přes louku se dostanete pod obchvat. Naše trasa končí u vchodu do školní jídelny. Pokud vám nevyjde čas projít stezku o Velikonocích, nezoufejte, úkoly na ní budou až do 20. 4. Pokud nějaký úkol nenajdete nebo bude poškozený, dejte nám, prosím, vědět.

Mnoho zábavy přejí pracovníci školy

Mapu naleznete zde

Poznámka: pokud chcete absolvovat s trasu s kočárky vynechte body 14,15,16,17 a dejte se od samotínské zastávky rovnou po silnici do Bělé

Přidáno 31. 3. 2021, autor: Jan Čepl