Divadelní představení KYTICE

V pondělí 24. února vyrazila většina druhého stupně do Východočeského divadla v Pardubicích na představení Kytice. Známé balady od K. J. Erbena byly zdramatizovány a zahrány mladými studenty Divadelního studia Laik.

Žáci zhlédli během 90 minut dvanáct balad ze třinácti, chyběla jen balada Záhořovo lože. Na konci představení následovala beseda s autorkou dramatizace Kristýnou Pleškovou.

Názory některých žáků ze sedmé třídy:

„Překvapilo mě, kolik balad se vešlo do půldruhé hodiny dlouhého představení a zpracovány byly tak, aby děj pochopili i ti, co Kytici dosud nečetli. Nejdříve mě zarazil věk herců, i přes své mládí však hráli skvěle a působili velice příjemně. Obdivovala jsem i  jejich paměť. Líbilo se mi celkové zpracování hry, písně, kostýmy, stínohra, ale i krásný divadelní sál. Celkový dojem mi kazili jen žáci z jiné školy, kteří seděli za námi a byli příliš hluční.“

Kateřina Hertlová

„Představení bylo pěkně zpracované a skvěle zahrané. Všichni herci si zaslouží velkou pochvalu za krásné představení.“

Eliška Ranecká

„Představení se mi líbilo, bylo lehce pochopitelné a zajímavé. Pardubické divadlo bylo veliké a hezké, zaměstnanci divadla byli příjemní a slušní.“

Marek Janáček

„Balady byly pěkně sehrané, lehce  jsem je poznala, např. Zlatý kolovrat nebo Polednici.“

Anna Bořilová

„Představení bylo pěkně sehrané, i když ho hráli mladí studenti. Všem se nám to líbilo a rádi bychom jeli ještě jednou. Velké díky i učitelům za krásný výlet.“

Nikola Špinarová

Přidáno 5. 3. 2020, autor: Lenka Vacková