Divoká Afrika

V úterý 26.9. jeli naši osmáci do přírodovědného centra na ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě.

Na tři čtvrtě hodiny se ponořili do afrických vod a společně s řekami putovali krajinou Afriky. Na cestě kontinentem potkávali různé živočichy a sdíleli s nimi jejich tajemství. Koho z vás by nelákala siesta s gorilami, lovící krokodýl, tančící ještěr na poušti či zamilované páry plameňáků? Hlavním hrdinou byl však  slon africký. Jeho velkolepý vzhled a mohutné tělo přizpůsobené životu v bezdeštné krajině upoutal každého z nás. Najdou tito velikáni pitnou vodu a podaří se vůdčí samici zachránit její stádo? Pamatuje si sloní pramáti cestu k pramenům? Naštěstí sloní putování za vodou dopadlo dobře a my jsme se s divokou Afrikou loučili pohledem na vlny oceánu ležícím za pouští Namib.

A co na to osmáci? Nabízím pár jejich komentářů: “ Hezky zpracované”, “Bylo to zajímavé a zábavné”, “ Viděli jsme skutečný život zvířat”, “ Skvělý 3D film”.

Přidáno 27. 9. 2023, autor: Jan Čepl