Dopravní výchova

Dne 21. března 2014 k nám do 5. třídy přijela pracovnice Městské policie v Havlíčkově Brodě. Povídala si s námi o dopravních nehodách, o tom, jak se chová figurína při inscenované dopravní nehodě, proč se musíme v autě připoutávat, co se stane, když nejsme připoutaní bezpečnostními pásy a uvede se do činnosti airbag, atd.

Povídali jsme si také o tom, po jaké straně silnice máme chodit, když jdeme jeden nebo skupina. Připomněli jsme si dopravní značky a řešení dopravních situací.

Nakonec jsme hráli soutěž, kde jsme byli rozděleni na čtyři skupiny a psali jsme několik testů.

Policistka tu s námi byla přibližně 2 hodiny. Byli jsme poučeni z chyb ostatních lidí a na konci jsme každý dostal reflexní pásek. Skupina, která obdržela nejvíc bodů z testů, dostala přívěsek reflexní značky STOP.

Natálie Kováčová, žákyně 5. třídy

Přidáno 31. 3. 2014, autor: