Dům Karla Havlíčka Borovského

V úterý 18. ledna dopoledne jsme vyměnili teorii ve školních lavicích za názorné vyučování v terénu. Navštívili jsme totiž rodný dům K. H. Borovského v nedaleké Borové.

To, že je Borovský jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších spisovatelů našeho regionu, víme všichni. Věděli jste ale, že byl výborným studentem a jediným kazem na jeho vysvědčení byla známka z chování? To a spoustu dalších zajímavostí z jeho života jsme se dozvěděli z poutavého vyprávění paní Půžové.

Po prohlídce jsme se ještě stačili v domku K.H.Borovského vyfotit a pak hurá zpátky do České Bělé.

Výklad nás zajímal, chovali jsme se přímo vzorně a paní učitelka nám slíbila, že exkurzí za spisovateli z našeho okolí podnikneme víc, takže se máme na co těšit.

žáci 8. ročníku

Přidáno 28. 1. 2011, autor: