Krátká ve Žďárských vrších

Žáci 6. třídy strávili dva slunečné květnové dny v krásné vesničce v centru Žďárských vrchů v Krátké nedaleko obce Sněžné. V této vesničce se nachází statek, který je v současné době pobočkou SEV Chaloupky, které jsme už dříve s dětmi navštívili. Během těchto dvou dní jsme se seznamovali s okolní krajinou a terénem centra Žďárských vrchů.

Navštívili jsme také přírodní zajímavost Drátenickou skálu u Blatin. Ke skalnímu útvaru jsme se přesunovali pomocí GPS navigace. Po zdolání Drátenické skály  jsme mohli prolézt skalním oknem a podívat se do malé jeskyně. Poté jsme zkoumali stromy, lišejníky, drobné vodní a půdní bezobratlé živočichy. Během programu jsme si zahráli pár staročeských her, které se hrály za dob našich předků.

Mgr. Jana Sochorová

Krátká ve Žďárských vrších

1 2 3 4 5 6 další »

Přidáno 16. 5. 2012, autor: