OD VÁNOC DO JARA

První týden nového kalendářního roku byl pro děti týdnem plným vyprávění - co kdo dostal pod stromeček, kde o Vánocích byl. I nás ve školce navštívil Ježíšek, a tak zájem o nové hračky a hry zase trochu udával směr našich činností.

Ale jako každý rok, tak i tuhle zimu přišli do školky kašel, rýma, teplota a jiné neduhy a naše děti pořádně potrápili. I přesto jsme se snažili užívat si zimních radovánek - postavili jsme sněhuláky různých velikostí, pozorovali, jak se sníh mění ve vodu nebo led a především jezdili na kluzácích na školní zahradě.

Do Havlíčkova Brodu jsme vyrazili na hudební divadlo z Hradce Králové - pro děti to byla určitě příjemná změna - výlet autobusem a pohádky v písničkové podobě.

A protože únor je ve znamení masopustu, uspořádali jsme si ve školce karneval. Princezny, víly, indiáni, čarodějnice a jiná pohádková stvoření tancovali a soutěžili, co jim síly stačili. A posezení s koblížkem bylo tou příjemnou tečkou na závěr.

Všem nemocným kamarádům přejeme brzké uzdravení a budeme doufat, že se po jarních prázdninách sejdeme ve školce zase všichni a začneme se spolu těšit na jaro.

Přidáno 21. 2. 2018, autor: Jana Dipoldová