Pasování na čtenáře

Na konci května se naši prvňáčci vypravili do chotěbořské knihovny. Čekalo je pasování na rytíře řádu čtenářského. Při příchodu do knihovny je přivítali skřítek Palouček s vílou Lesankou a s loupežníkem Brumajzlem. Ti si je rozdělili do skupin a postupně si děti vyzkoušeli, jak jim jde čtení. Všichni uspěli na výbornou a tak je mohl čert Krutiroh odvést za samotným skřítkem Knihovníčkem, který je pasoval na čtenáře. Děti za odměnu dostaly krásnou knížku O Dubánkovi, odznak a diplom. Nakonec všichni složili slib „Ve jménu všech krásných knížek“ a společně jsme se vydali do dílničky k paní Ivě Jouklové, abychom si vytvořili malý dáreček jako památku na tento den.

Všichni věříme, že dětem bude čtení knížek přinášet jen potěšení a radost.

Děkujeme paní Jelínkové z chotěbořské knihovny a Divadélku DIK za nezapomenutelný zážitek .

Mgr. Eva Venzhöferová

Přidáno 7. 7. 2022, autor: Eva Venzhöferová