Pokyny k testování v ZŠ

Pokyny k testování v pondělí

1) Děti přijdou těsně před 7:20 do školy

2) Odchází s třídní učitelkou do svých mateřských tříd, kde budou testováni (třídní kolektiv bude během testování rozdělen do dvou skupin)

3) Pří negativní výsledku celé třídy, bude třída spojena a pokračuje vyučování dle rozvrhu

4) Při pozitivním výsledku jednoho žáka či vyučujícího:

a) v pondělí odchází žák domů a zákonní zástupci informují ošetřujícího lékaře a ten je objedná na PCR test (od školy dostanete potvrzení o pozitivním testu)

b) ve čtvrtek celá třída odchází domů a čeká na potvrzení výsledku antigenního testu PCR testem u pozitivního žáka (stejný postup jako v pondělí). Pokud žákovi nebude potvrzena pozitivita, přichází následující den celá třída zpět. Pokud bude potvrzena pozitivita – krajská hygienická stanice Vás bude kontaktovat a informovat o dalším postupu

Poznámky

Je možné, aby dítě otestoval zákonný zástupce. Pro tuto příležitost bude vyčleněna místnost v prostoru školní družiny u šaten.

Zákonný zástupce nemůže používat vlastní test.

Testovaní nejsou žáci, kteří v uplynulých 90 dnech prokazatelně prodělali Covid 19 (popř. očkovaní žáci). Nebo žáci, kteří podstoupili laboratorně v posledních 48 hodinách test (antigenní či PCR). PCR stačí pouze 1x týdně.

Přidáno 9. 4. 2021, autor: Jan Čepl