Projekt Edison

Stejně jako v loňském roce navštívili naši školu na týden stážisté ze zahraničí. Děti si užily výuku s Ann z Tchaj-wanu, Farhanem z Indonesie a Alisou z Ukrajiny.

V týdnu od 27. 1 do 30. 1. 2020  zpestřovali zahraniční studenti výuku v různých předmětech, kde s dětmi komunikovali v angličtině, hráli s nimi hry a vyprávěli jim o životě ve svých zemích. Ty představovali formou zajímavých prezentací doprovázených fotografiemi, hudbou a krátkými filmy. Kromě jiného si děti mohly zatančit ukrajinský lidový tanec, napsat několik znaků čínsky nebo se dozvědět o přípravě tradičních indonéských pokrmů. Odpoledne navštěvovali stážisté zajímavá místa v Havlíčkově Brodě, Žďáře nad Sázavou a v Jihlavě. Největším zážitkem však pro ně bylo lyžování na Harusově kopci u Nového Města na Moravě.

Do projektu Edison byla zapojena i ZŠ v Přibyslavi. Tam také ve čtvrtek program vyvrcholil setkáním stážistů z obou škol, kteří si společně připravili pro děti akci s názvem Global Village. Stážisté byli po celou dobu ubytováni v hostitelských rodinách, jmenovitě u rodiny Görnerových, Schovancových, za což jim patří velký dík.

Mgr. Irena Hertlová

Přidáno 20. 2. 2020, autor: Jan Čepl