Provoz první stupeň ZŠ

Provoz školy pro první stupeň ZŠ

Provoz bude obnoven 25. 5. 2020 formou školních skupin. Provoz školy bude od 7:30 do 15:30.

Pro znovuobnovení je potřeba dodržet tato pravidla:

1. Pro účast je potřeba se přihlásit do 14. 5. 2020 na adresu reditel@zsms-cb.cz nebo na telefonicky na 569 444 188 (každý všední den od 8:00 – 9:00). Pokud žák nebude přihlášen, nelze ho do školy dodatečně vzít. Třídní učitelé budou od 6. 5. zjišťovat předběžný zájem.
  2. Veřejnost nesmí vstupovat do budovy školy (vyjma vestibulu).
  3. Účast ve školních skupinách je dobrovolná.
  4. Provoz je od 7:30 do 15:30, je možné si žáka vyzvednut po dopoledním vyučovacím bloku.
  5. Přicházejte k budově v 7:30 (vyjma dojíždějících), dodržujte odstupy a počkejte na vyučující.
  6. Je nutné mít podepsané čestné prohlášení, které naleznete zde, v něm jsou definované následující rizikové skupiny. Datum na čestném prohlášení bude 25. 5. 2020.
  • Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
  • Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
  • Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
  • Porucha imunitního systému, např. a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
  • b) při protinádorové léčbě,
  • c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
  • Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
  • Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
  • Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
  • Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Poznámka: rizikové skupiny se týkají dětí, ale i společných členů domácnosti

1. Žák přijde v roušce a nesundává ji do pokynu vyučujícího (povinnost je mít ještě náhradní roušky a igelitový pytlík).
  2. Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do školy vstoupit.
  3. Oběd bude zajištěn v klasické podobě. Uveďte v přihlášce, zda budete mít o jídlo zájem (následně lze jídlo klasicky odhlašovat).
  4. Bufet bude uzavřený.
  5. Při vyzvednutí dítěte se řiďte pokyny ve vestibulu školy.
  6. Rozvrh hodin bude 15. 5. vyvěšen na webových stránkách školy.
  7. Ošetřovné není stále právně dořešeno, podle vyjádření ministryně Maláčové ze 4. 5. 2020 by v případě, pokud je dítě v rizikové skupině, mělo nadále platit.

Děkuji za pochopení

Jan Čepl