Stážisté - ubytování

Zahraniční stážisti – možnost ubytování

Vážení rodiče,

naše škola se v letošním školním roce znovu zapojí do projektu EDISON. Termín projektu je stanoven na týden 26. 1. – 2. 2. 2020. Mladí stážisté z cizích zemí představovat za pomoci prezentační techniky své země. V tuto chvíli máme pro naši školu potvrzeny tři stážisty Ann Lin z Tchaj-wanu, Jinad Farhan Medinta z Indonésie a Alisu Borysovou z Ukrajiny. Jednu se o jednoho chlapce z Indonésie a dvě dívky.

Besedy se stážisty a projekty plánujeme během týdne pro žáky ve všech třídách naší školy a doufáme, že se děti nebudou ostýchat. Veškerá komunikace mezi žáky a stážisty bude samozřejmě probíhat pouze v angličtině, žáci tedy budou mít ideální příležitost využít své znalosti a procvičit si konverzaci (pro malé děti bude překladatel).

Pro účast v projektu musí škola splnit několik povinností. Jednou z povinností je zajistit pro stážisty ubytování. Stážisté preferují ubytování v hostitelských rodinách, protože chtějí co nejvíce poznat naši republiku, kulturu, zvyky atd. Obracíme se proto na Vás s prosbou, zda byste mohli v termínu od 26. 1. 2020 do 2. 2. 2020 (neděle dopoledne) ubytovat v rodině jednoho stážistu (nebo i více). Stážisti po zkušenostech z loňského roku budou odjíždět již 31. 1. Zajišťovat pro ubytovaného stravu nebo jakýkoliv program není povinností hostitele (ale bylo by to vhodné). Jsme si vědomi toho, že ubytování bude pro rodinu zátěží, ale může být ale také příležitostí ke konverzaci v anglickém jazyce (pro žáky i vás) a poznání jiné kultury.

Pokud by někdo z Vás projevil ochotu ubytovat Jinada Farhana Medintu či Alisu Borysovou, prosím, abyste mne co nejdříve kontaktovali mailem nebo telefonicky a já Vám poskytnu veškeré bližší informace.

Jsem přesvědčen, že zapojení do projektu přinese žákům mnoho nových a zajímavých informací a také velkou příležitost aktivně využívat znalosti angličtiny. Pokud přispějete k přípravě na projekt ubytováním stážisty, budeme Vám velice vděčni.

Předem děkuji

Jan Čepl