Výlet na Sázavu - 8. třída

Výlet na Sázavu

V pondělí 12. 6. jsme se vydali vlakem z Havlíčkova Brodu do Sázavy Posázavským Pacifikem. V poledne jsme dorazili do kempu, kde jsme později postavili stany. Odpoledne jsme strávili na místním hřišti. Tam jsme hráli míčové hry. Někteří z nás se šli koupat a večer jsme strávili u táboráku.

Druhý den ráno jsme se pořádně nasnídali, protože nás čekala náročná vodácká výprava do Chocerad. První minuty na vodě jsme trénovali vodáckou techniku. Někteří se dlouho točili dokola, než získali ten správný grif. Po sjetí prvního jezu se nám zvýšilo sebevědomí a cestu do Chocerad jsme s doplněním sil v restauraci U Mariánky zvládli na jedničku. Zpět do Sázavy jsme se dopravili vlakem. Nakoupili jsme jídlo a dorazili do kempu, právě když začalo poprchávat. I přesto jsme šli hrát volejbal. Večer jsme sice unaveni, ale plni dojmů diskutovali o všem možném. Po večerce jsme se “na tajňačku” všichni sešli v jednom stanu a hráli městečko Palermo.

Ráno se nám nechtělo vůbec vstávat, protože jsme toho moc nenaspali. Po snídani a sbalení věcí jsme pospíchali na vlak, který nás dovezl zpět domů.

Výlet jsme si moc užili a doufáme, že příští rok pojedeme znovu, alespoň na týden.

Děkujeme učitelům, že tento výlet naplánovali a zorganizovali.

žáci 8. třídy

Přidáno 20. 6. 2023, autor: Jan Čepl