Výlet šesté třídy do Kutné Hory

V pátek 9. června 2023 se všichni žáci naší třídy společně s paní učitelkou Vodrážkovou a Půlpánovou sešli na nádraží v Havlíčkově Brodě. Vyrazili jsme na výlet do Kutné Hory. Naším hlavním cílem byla prohlídka středověkého stříbrného dolu. Dozvěděli jsme se téměř vše o těžbě stříbra ve 14. století.  Vybaveni helmou se svítilnou a hornickou halenou s kápí, tzv. perkytlí, jsme si prošli asi 250 m dlouhou část středověkého dolu. Potom jsme si prošli krásné historické centrum Kutné Hory s její dominantou chrámem svaté Barbory. Svatá Barbora je patronkou právě horníků.  Dalším bodem výletu byla návštěva zrcadlového bludiště, kde jsme se parádně vyřádili. No   nakonec jsme si ještě zajezdili na bobové dráze, která je nejdelší v České republice. I přes nestálé počasí a počáteční problémy s Českými drahami se nám výlet vydařil a moc se nám líbil.

Žáci 6. třídy

Přidáno 20. 6. 2023, autor: Jan Čepl